Kwi 102020
Ciemne pończochy różnej grubości dopasowane do indywidualnych potrzeb

Ciemne pończochy  wybieramy zdecydowanie najczęściej. Jednak nie jest prawdą, że można je nosić jedynie gdy jest odpowiednio ciepło. Kojarzymy je bowiem tylko z dość niewielką grubością, która nie zawsze spełnia oczekiwania, więc wydaje nam się, że w pewnym momencie konieczne staje się przejście na  rajstopy, na jakąś część roku. Istotnie ciemne pończochy 8 den czy też ciemne pończochy 15 den mogą wydawać się stosunkowo cienkie i sprawdzać się przy stosunkowo wysokich temperaturach lub tylko, gdy przebywamy w pomieszczeniu. 

Gdy robi się chłodniej lub chcemy uzyskać lepsze krycie

Nieco większy komfort cieplny i odrobinę większe krycie zapewnią nam ciemne pończochy 20 den. Jeśli jednak zależy nam, aby wyjść zimą lub aby skóra zupełnie nie prześwitywała najlepiej zdecydować się na ciemne pończochy 80 den lub nawet ciemne pończochy 100 den. Zapewnią one nam duży komfort w takim zakresie. Powinniśmy jednak pamiętać, że na nodze prezentują się nieco inaczej niż cieńsze więc nie do każdego stroju będą pasować. 

Czemu ciemne pończochy?

Panie decydują się na ciemne pończochy, gdyż zdecydowanie lepiej kryją i często wydają im się znacznie bardziej eleganckie. W niektórych firmach wymaga się od pracownic, aby miały na sobie czarne pończochy lub rajstopy, a nie brązowe lub cieliste, gdyż uznaje się je za mało profesjonalne. Zawsze jednak ich grubość należy dopasować do stroju, bo do zwiewnej sukienki lub obcisłej mini nie założymy grubych pończoch, bo zniszczą efekt. 


Write a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *